+48 608 62 60 60, 42 647 15 20 info@abc-przedszkole.pl

Witajcie kochane Dzieci!
Na dzień dzisiejszy przygotowałam dla Was wiele zabaw. Z pewnością Wam się spodobają! Powodzenia!

Na początek potańczymy sobie troszeczkę. Pamiętacie tę piosenkę?

Mam dla Was wiersz. Posłuchajcie go uważnie i odpowiedzcie na kilka pytań.

„Wiosna” K. Datkun- Czerniak,( przewodnik metodyczny A, A+, cz. 3, wyd. MAC Edukacja).
Wiosna w zielonej sukience
nogami bosymi stąpa.
I gdzie stopę stawia,
tam… to chyba czary-
wiosenny kwiat zostawia.
Po spacerze wiosny
świat zmienia się cały.
Ptaki wśród zieleni
radośnie śpiewają,
motyle fruwają,
świerszcze cicho grają.
Kwiaty kolorowe
wśród traw zakwitają.
Gdyby nie ty, wiosno,
i te twoje czary,
to świat byłby pewnie
i smutny, i szary.

PYTANIA:
• Co robią ptaki wśród zieleni?
• Co robią motyle i świerszcze?
• Jaki byłby świat gdyby nie było wiosny?

A teraz mam dla Was zagadkę. Podam Wam kilka zdań na temat wiosny. Powiedzcie, które zdanie jest prawdziwe, a które fałszywe.

o Pora roku, która jest teraz, to wiosna.
o Wiosną jest mało kwiatów.
o Wiosną jest bardzo zimno i często pada śnieg.
o Wiosną przyroda budzi się do życia.
o Wiosną spadają liście z drzew.
o Wiosną niedźwiedzie budzą się z zimowego snu.

Kochane ŻABKI! Jesteście bardzo zdolnymi dziećmi i wiem, że przeliczanie elementów w zakresie do 6, a może nawet do 10 nie sprawia Wam żadnego problemu. Mam dla Was zatem zabawę matematyczną.

Potrzebne nam będą : jedno koło np. koloru żółtego i kilka płatków z których dzieci zrobią kwiat np. koloru czerwonego, klej oraz kartka do której dziecko przyklei płatki kwiatka.
Prosiłabym Rodziców, aby zaprezentowali Dziecku obrazek kwiatka bez płatków oraz zapytali: „Czego mu brakuje?” Następnie dziecko dokłada do koła kolejne płatki oraz przelicza ile kwiat ma już płatków. Zabawę można modyfikować, prosząc aby Dziecko dokładało np. tylko po 2 lub 3 płatki. Po zakończonej zabawie dziecko przykleja płatki do kółka tworząc kwiat.

Na zakończenie mam dla was wiosenne puzzle. Pokolorujcie proszę obrazek, gdy skończycie poproście rodziców, aby przecięli go na 8 równych części.

Życzę Wam fajnego dnia! Ciocia Kasia.